Paznokcie to nie tylko element naszego wyglądu. To także swoiste lustrzane odbicie naszego stylu. Długość, forma i kolor lakieru – to wszystko świadczy o naszych upodobaniach. Dlatego warto zadbać o śliczne i zadbane paznokcie. Jak to zrobić? Wystarczy odrobina czasu, dobrej jakości lakiery i odrobina fantazji. Jeśli nie masz umiejętności warto wykonać manicure w profesjonalnym miejscu np. https://perfecteyes.eu/stylizacja-paznokci/ – na pewno znajdziesz tam coś dla siebie.

 

Lakiery – klasyk czy hybryda?

Kiedy już zdecydujesz się na konkretne wzory, czas wybrać lakier. W dzisiejszych czasach mamy ogromny wybór. Klasyczny lakier i hybryda to najbardziej popularne opcje. Która z nich jest dla Ciebie? 

Lakier klasyczny to idealne rozwiązanie dla osób ceniących szybkość i prostotę. Wystarczy wiedzieć jak nałożyć lakier, aby paznokcie wyglądały elegancko. Niestety, trwałość tego rodzaju manicure może być różna – zależy od jakości i marki lakieru.

Hybryda, popularnie zwana lakierem hybrydowym, to innowacyjne rozwiązanie dla zapracowanych osób. Hybryda trzyma się na paznokciach nawet do 3 tygodni. Do ich nałożenia potrzebny jest specjalny lampa – do wyboru mamy lampy UV i LED. Hybrydy tez potrzebują bazy, koloru i topu. Ważne jest, aby po zdjęciu hybrydy, odpowiednio zregenerować płytkę paznokcia.

 

Manicure – jak dobrze wykonać samodzielnie?

Każda kobieta kiedyś mierzyła się z tym wyzwaniem– jak zrobić dobry manicure w domu bez potrzeby wizyty u kosmetyczki? Wykonując samodzielny manicure, warto pamiętać o kilku zasadach: 

 

  1. Przygotowanie paznokci:

– paznokcie warto zdezynfekować,

– usunąć skórki, jeśli jest to konieczne,

– przetrzeć paznokcie, aby pozbyć się tłuszczu,

– użyć bazy, zwłaszcza przy hybrydzie. 

 

  1. Aplikacja lakieru:

– kolor lakieru nakładaj cienkimi warstwami,

– zaczynaj od jedne długiej pociągnięcie w środku, potem dwa krótsze po bokach,

– daj im czas na wyschnięcie pomiędzy warstwami,

– na hybrydę nałóż jedną warstwę, a następnie utwardź w lampie. Powtórz czynność, jeśli lakier nie jest jeszcze kryjący.

 

  1. Bardzo ważny jest top – użyj go na końcu stylizacji, aby lakier był trwały i błyszczący.

Stylizacja paznokci w domu może być prawdziwą przyjemnością. Niezależnie od rodzaju lakieru, jaki wybierzesz, pamiętaj, że wynik zależy w dużej mierze od Twojej precyzji i dbałości o szczegóły. Zapraszamy znów na https://perfecteyes.eu/stylizacja-paznokci/ po więcej inspiracji!