Łóżko sosnowe 120×200 (http://mezzanineswarsaw.com/lozka-pietrowe/skierowane jest przede wszystkim do osób, których celem jest posiadanie drewnianych mebli. Najczęściej wymienianą zaletą mebli sosnowych jest zatem cena. Produkty są tanie, a nie prezentują się gorzej w porównaniu do mebli wykonanych z innych gatunków drzew. Ponadto meble sosnowe posiadają właściwości elektrostatyczne, charakteryzują się także bardzo dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne czy higroskopijnością.

Właściwości elektrostatyczne

Warto wiedzieć, że sosnowe meble nie elektryzują dzięki czemu w powietrzu nie będzie unosił się niepożądany kurz. Jest to przede wszystkim ogromna zaleta dla osób zmagających się z alergią na kurz. Meble sosnowe rekomendowane są przede wszystkim alergikom.

Higroskopijność

Do zalet mebli sosnowych należy również zaliczyć higroskopijność. Jest to bowiem zdolność do wymiany pary wodnej między drewnem a otoczeniem. W rezultacie meble sosnowe będą oddawały nadmiar wilgoci, albo uzupełniały niedobory poprzez regulację poziomu wilgotności.

Uniwersalność

Nie wszyscy mają świadomość, że istnieje możliwość zamówienia mebli sosnowych w stanie surowym, a następnie pomalowania ich na dowolnie wybrany wybrany kolor, nawet całkowicie kryjący. Ponadto meble sosnowe będą prezentowały się doskonale zarówno w kolorze, jak i pomalowane bezbarwnym lakierem. Sosna jest bowiem drewnem, z którego można stworzyć nie tylko i wyłącznie różnego rodzaju łózka, ale również stoliki, szafki, półki, toaletki, łóżeczka dziecięce, czy nawet skrzynie.